آیا دیدگاه رهبر مسیحیان جهان همجنسگرایی را گسترش خواهد داد ؟
ما را حمایت کنید
 
۶ خرداد , ۱۳۹۴
دسته بندی: اجتماعی, اسلامی, الهام بخش, دانستنی ها, مطالب

آیا دیدگاه رهبر مسیحیان جهان همجنسگرایی را گسترش خواهد داد ؟

هنوز ننگ صدها مورد تجاوز کشیش های کلیساها به کودکان و روابط نامشروع آنان از دامان مقام های واتیکان پاک نشده که پاپ فرانسیس ، رهبر جدید مسیحیان با ابراز نظر مساعد در باره همجنسگرایان ، آنان را غافل گیر کرده و جامعه مسیحیان جهان را وارد چالش و نگرانی عمیقی کرده است.

پاپ فرانسیس به تازگی با گفتن اینکه او همجنس گرایانی را که به خداوند ابراز علاقه می کنند مورد قضاوت قرار نمی دهد یکی از مسالمت آمیز ترین اظهار نظرها را در مورد همجنس گرایان در میان تمام پاپ ها اعلام کرده است.
او در مقابل خبرنگاران گفته مردم نباید به خاطر تفکر جنسی اشان به حاشیه کشیده شوند ولی او باز هم تاکید کرد که نظر کلیسا در خصوص گناه بودن اعمال همجنس گرایان و مخالفت با ازدواج آن ها کاملاً واضح است.
او که در حال بازگشت به رم  از سفر یک هفته ای خود به برزیل بود به افرادی که دنبال حمایت از حقوق همجنس گراان بودند گفت: “اگر کسی همجنس گراست و با نیتی خیر به دنبال خداوند است، من کیستم که او را مورد قضاوت قرار دهم؟”
منابع خبری غرب بیانات پاپ را کاملا مهم و رو به جلو خوانده و گفته اند شیوه بیان این مطلب خیلی مهم بود. کلیسا همیشه آموزش داده که تمایلات همجنس گرایانه گناه نیست! و این اعمال همجنس گرایانه است که مشکل دارد ولی اینکه پاپ می گوید با تمایلات همجنس گرایانه مشکلی ندارد پیامی واضح در این خصوص است که او مشکلی هم با کشیشان همجنس گرا ندارد!.
گروه های حامی حقوق همجنس گرایان امیدوارشده اند که فرانسیس برخلاف پاپ های گذشته آن ها را قبول کند.
پاپ بندیکت که در فوریه گذشته از مقام خود استعفا داد، در سال ۲۰۰۸ابراز داشته بود که خطر همجنس گرایی از تغییرات آب و هوایی برای بقای بشر بیشتر است.  این دیدگاه گروه های همنجس گرایان را به شدت خشمگین کرده بود اما سخنان اخیر پاپ جدید می تواند یک نرمش معنی دار در قبال همجنس گرایان تلقی شود.
پاپ “فرانسیس” پیش از این در سخنانی خودمانی با اعضای کلیدی کلیسای آمریکای لاتین از وجود “همجنس‌گرایی” میان کشیشان ‌اظهار تاسف کرده بود ؛ اعترافی شوک‌آورکه مهر تائیدی بر گزارش‌های پیشین راجع به فساد و عدم کارآیی “سریر مقدس” است.
“فرانسیس”‌ با بیان اینکه در واتیکان کشیشان بسیار مقدس و معصومی حضور دارند اما نمی‌توان منکر وجود فساد در میان برخی از کشیشان شد  افزوده بود  “وجود همجنس‌گرایی صحیح است … باید چاره‌ای برای آن بیندیشیم…”.
در ۲۸ فوریه و هنگام استعفای پاپ بندیکت شاهزدهم، رسانه‌های ایتالیایی پوشیده از گزارش‌هایی جنجالی درباره “همجنس‌گرایی” میان کشیشان بودند. جنجالی که در نهایت پاپ را برای استعفا مصمم کرد
پاپ فرانسیس اول، رهبر مذهبی کاتولیک های جهان با اذعان به وجود جریان فساد و لابی همجنسگرایان در واتیکان، این روند را مورد اعتراض قرار داد و بر ناتوانی خود در مبارزه با این پدیده ها تاکید کرده است.
پاپ قبلا هم در دیدار با نمایندگان کنفدراسیون مذهبی آمریکای لاتین، اذعان داشته بود  که در واتیکان یک جریان فساد و حتی لابی همجنسگرایان وجود دارد.
وی تصریح کرد: واتیکان از دهها سال پیش گرفتار بحران های گسترده سوءاستفاده های مالی، اخلاقی و بویژه آزار جنسی کودکان تحت آموزش در کلیساهای این مذهب در کشورهای مختلف بویژه آمریکا و اروپایی است.
رهبر مذهبی کاتولیک ها گفته بود : در واتیکان افزون بر افراد خوب و مقدس، یک جریان فساد و لابی همجنسگرایان وجود دارد و وی قادر به انجام اصلاحات مدیریتی در این زمینه نیست ولی این کار را به کمیسیون کاردینال ها مورد اعتماد واگذار کرده است.
پاپ فرانسیس اول بخوبی از این مساله آگاهی دارد که کلیسای کاتولیک با چالش‌هایی جدی روبرو است. از جمله مهمترین آنها مساله رسوایی های متعدد اخلاقی و مالی واتیکان و کلیسای کاتولیک است که در چند سال گذشته هر از گاهی یکی از موارد آن افشا شده است.
در این میان پرونده های مرتبط با آزار جنسی کودکان توسط کشیشان کاتولیک تاکنون هزینه های بسیاری برای کلیسای کاتولیک در کشور های غربی و بویژه آمریکا در بر داشته تا جایی که برخی از قلمروهای اسقفی در آمریکا را به ورشکستگی کشانده است. در یکی از موارد برجسته مربوط به فساد اخلاقی مقامات کلیسای کاتولیک، سال گذشته منسینیور ویلیام لین از مقامات عالیرتبه کلیسای کاتولیک آمریکا در ارتباط با اتهام سوء استفاده جنسی یک کودک متهم شناخته شد.
این کشیش عالیرتبه که بر کار صدها کشیش دیگر نظارت می کرد، ارشد ترین مقام کلیسای کاتولیک در آمریکاست که در ارتباط با اتهام آزار جنسی کودکان مجرم شناخته شد. در این زمینه پاپ سابق یعنی پاپ بندیکت شانزدهم در اواخر سال ۲۰۱۲ از وجود عناصر نامطلوب در کلیسای کاتولیک خبر داد.
وی ضمن اشاره به وجود کشیشان گناهکار در کلیسای کاتولیک، از کاتولیک های جهان خواست با ترک گناه ایمان خود را بازیابند. وی تاکید کرد: در سالهای اخیر شاهد خروج برخی از کاتولیک ها و حتی کشیشان از مسیر ارزشهای الهی بوده ایم.
واتیکان و کلیسای کاتولیک درگیر مسائل زیادی بویژه از جنبه های اخلاقی و مالی ونیز جنگ قدرت بین صاحب منصبان است. مساله منع ازدواج کشیش ها در مذهب کاتولیک باعث شده تا انواع مفاسد اخلاقی در بین آنها شیوع داشته باشد که مهمترین آنها همجنس گرایی و سوء استفاده جنسی از کودکان است.
این مساله محدود به کشور خاصی نبوده و موارد متعددی ازآن در آمریکا ، آلمان ، ایرلند و بسیاری از دیگر کشور های مسیحی نشین رخ داده است.این در حالی است که اذعان پاپ به وجود جریان سازمان یافته ای از همجنسگرایان در واتیکان نشاندهنده عمق فساد اخلاقی دریکی از مهمترین مراکز جهان مسیحیت است.

درباره نویسنده: kingblack7313

i am a programmer php ,jquery,python, c++ , css , vb.net,visual basic 2006,html5

مشاهده تمامی پست های

پاسخ دهید