تاپ تو  

    بهترین مرجع تصویری کشور

فتاوای عجیب وقریب وهابیت وداعش

بوسیله | آذر ۵, ۱۳۹۳ | بدون دیدگاه


 

 1. فتوای وهابیان: هنگام قطع برق روزه نگیرید

شیخ عبدالمحسن عبیکان از مفتیان وهابی و مقامات بلندپایه وزارت دادگستری عربستان در فتوایی که در روزنامه "الخلیج" چاپ عربستان منتشر شد، فتوای عدم وجوب روزه برای مناطقی که قطعی مکرر برق دارندرا صادر کرد.
وی دلیل این فتوا را مشقت‏بار بودن روزه برای ساکنان این مناطق و گرمی بیش از حد هوا در روزهای تابستان ذکر کرده است. گفتنی است هفته گذشته تعدادی از ساکنان مناطق "حائل" و "القصیم" که به صورت مکرر برق در این مناطق قطع می‏شود، درباره وجوب یا عدم وجوب روزه از عبیکان استفتا کرده بودند.

 1. شیخ عبدالمحسن عبیکان از مفتیان وهابی و مقامات بلندپایه وزارت دادگستری عربستان در فتوایی چندی پیش قربانیان آنفلوانزای خوکی را شهید عنوان کرده بود.
 2. فتوای وهابیان در کویت: با شیعیان دادوستد نکنید
  وهابیان تندرو در کشور کویت در فتوایی خواستار عدم داد و ستد و تجارت با شهروندان شیعه این کشور شدند.
  در این فتوا تجارت با هر شهروند شیعه در کویت و همچنین مغازه ها و اماکن تجاری آنها ممنوع اعلام شده است
 3. تعدادی از سایت‌های وهابی، فتوایی را از سوی «عبد الله السعد المطیری» منتشر ساخته‌اند که در آن فروش مسکن و زمین به شیعیان عربستانی حرام اعلام شده است.
  این عالم وهابی ـ که به سازمان القاعده نیز وابستگی دارد ـ در فتوایی گفت:بر مسلمانان جایز نیست که به رافضیان، ملک یا زمین فروخته و یا در این زمینه به آنها کمک شود چون این کمک به منزله همکاری با آنها در ارائه دین فاسدشان است."  دلیل صدور این فتوا را "جلوگیری از تاسیس دولت شیعی در عربستان" و در نهایت "ایستادگی در مقابل ازبین بردن دین اسلام" اعلام کرد!
 4. نماز کارمندان نباید بیشتر از ده دقیقه طول بکشد
  شیخ "یوسف قرضاوی" چهره سرشناس اهل سنت طی فتوایی جدید از کارمندان مسلمان خواست تا مدت زمان نماز خود را کوتاه کنند.
  شیخ "یوسف قرضاوی" در ادامه گفت: مدت زمان نماز خواندن این کارمندان نباید از ده دقیقه فراتر رود تا نماز آنان بر کارشان و کار مراجعه کنندگان به ادارجات ضرر وارد نکند.
  "
  قرضاوی" در مورد علت صدور این فتوا گفت: برخی از کارمندان به نام نماز خواندن از زیر کار فرار می کنند. این فتوا می تواند مانع این کار شود.
 5. گفتنی است شیخ "یوسف قرضاوی" چندی پیش نیز طی فتوایی جنجال برانگیز، نوشیدن مایعاتی که نیم درصد الکل دارند را جایز و حلال دانسته بود.
 6. مرکز پژوهش های علمی و دفتر افتاء عربستان سعودی برای صدور فتوای تحریم اهدای گل به بیماران اتفاق نظر کرده مرکز مذکور همچنین در این بیانیه آورده است: اهدای گل به بیمار علاوه بر اینکه از سنت های بلاد کفار است، هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت، لذا اهدای آن امری بیهوده است.
 7. علمای عربستان سعودی چندی پیش اهدای گل سرخ در روز والنتاین را حرام اعلام کردند که فروش گل سرخ در آن روز به طور کلی ممنوع شد.
   
 8. از آرزوهای قدیمی شیخ مفتی: عربستان به دنبال "پیامبر" شدن!
  به گزارش شیعه آنلاین، از جمله فتاواهای عجیب شیخ عبدالعزیز، اجازه ازدواج اجباری دختران کم سن و سال و حتی ده ساله با مردان مسن بوده است.
 9. او همچنین با صدور فتوایی اسرائیل پسندانه تحریم کنندگان کالاهای غربی و به ویژه صهیونیستی برای زیر فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی را دمده خواند.
 10. اما جدیدترین و بالطبع تعجب برانگیزترین فتوای وی این بود که گفت: مفتی، قائم مقام پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) بر امت اسلامی است.
 11. مفتی وهابی عربستان در فتوایی تاکید کرد: در صورتی که مخالفان جدایی زن و مرد از افکار خویش توبه نکنند، اعدام شوند.
 12. شیخ «عبدالرحمن البراک»، که۷۷ سال سن دارد  در فتوایی هرگونه اختلاط و ارتباط زنان و مردان را در محل کار، آموزش و … حرام اعلام کرده بود، گفت: ارتباط دو جنس مخالف باعث انجام گناه از طریق نگاه حرام، خلوت حرام و کلام حرام می‏شود.
 13. وی با انتقاد از کسانی که فتوایش را رد کرده بودند، تاکید کرد: کسانی که این فتوا را قبول نکرده و آن را جایز و حلال برمی‏شمارند خود حرام خدا را حلال کرده پس کافر و در نتیجه مرتد هستند و باید اعدام شوند. !
 14. ابن جبرین، مفتی وهابی مسلماً من ذبح رافضی را حلال نمیدانم …این رافضیان غالباً مشرک هستند و علی بن ابی طالب را دائما در سختی و آسانی حتی در عرفات و طواف و سعی صفا و مروه می خوانند و فرزندان او را امامانشان می خوانند همانطور که بارها از آنان شنیده ایم و این بزرگترین شرک و ارتداد از اسلام است.خدا شرّشان را کم کند و صلّی الله علی محمد و آله و صحبه و سلّم!!!
 15. حلال بودن ازدواج پدر با دخترش که از طریق غیر مشروع یعنى زنا به دنیا آمده باشد
  فتواى امام مالک و به تبع او شافعى در حلال بودن ازدواج پدر با دخترش که از طریق غیر مشروع یعنى زنا به دنیا آمده باشد و همچنین با خواهر و دختر پسر و دختر دخترش که به همین روش به دنیا آمده باشند از فتواهاى نادر روزگار است و دلیلى که بر جواز آن نیز آورده است نادر تر از خود حکم و شنیدنى است.
  وى مى گوید: به این دلیل نکاح جایز است که این پدر و دختر شرعاً با یکدیگر نسبتى ندارند و بیگانه هستند و چون از راه غیر مشروع متولّد شده است ارث نمى برد و نفقه او هم واجب نیست.
 16. ممنوعیت فعالیت زنان در فروشگاه های مخصوص لباس زنانه!!!!
  مفتی عربستان سعودی شیخ عبدالعزیز آل شیخ مخالفت خویش را با کارکردن زنان در فروشگاه های لباسهای مخصوص زنان (لباس زیر) ابراز داشت.
  فتوی وی در مخالفت با نظر وزارت کار عربستان در این مورد صادر شده است
  بعدا از اظهار نظر افراطی این مفتی درمورد کار کردن زنان در فروشگاه های مذکور وی گفته است : زنان امانتی در گردن ما هستند و به همین سبب ایشان را در غیرکارهای که مختص ایشان هست به کار نخواهیم گرفت.
  منبع: سایت البشائر و سایت اخبار مکتوب عربستان
 17. مشاهده مسابقات فوتبال جایزنیست به چند دلیل
 •  نوعی قمار و شرط بندی هستند؛‌
 • همچنین به سبب کشف عورت
 • اختلاط مردان با زنان
 • گوش دادن به آلات موسیقی
 • تلف شدن وقت بدون بهره مفید است فتاوای کمیته دائمی (۱۷/۲۳۹)
 • این برای زنان اغوا و فتنه انگیری است
 1. استفاده از فیس بوک حرام است :علما و اندیشمندان الازهر پس از پژوهش و بررسی های مختلف به این نتیجه رسیدند که مهمترین دلیل افزایش آمار خیانت و در پی آن طلاق استفاده از فیس بوک است و اعلام کردند کسانی که از این پایگاه بازدید کنند مرتکب معصیت می‌شوند.
 2. مفتی وهابی: برداشتن ابرو حرام است! دکتر سعد الخثلان» استاد فقه و نائب رئیس الجمعیه الفقهیه در عربستان تاکید کرد: برداشتن ابرو جایز نیست. این روحانی وهابی، دلیل این فتوا را حدیثی خواند که به زعم او در آن آمده است: «لعن النامصه و المنتصمه». وی ادامه داد: بنابراین مردان نمی‏توانند به همسران یا خواهران یا دخترانشان اجازه دهند این کار را انجام دهند.
  وی اضافه کرد: این عمل از گناهان کبیره محسوب می‏شود و زن خود نباید مرتکب آن گردد!
  منبع:ابنا
 3. همسایه میتواند زن وشوهر همسایه را طلاق دهد!
  رییس سابق کمیته فتوای الازهر در فتوایی اعلام کرد: "همسایه ها و اهل محل اگر شاهد جر و بحث زوجین باشند و تشخیص دهند زن و شوهر همسایه نمی توانند باهم زندگی کنند، می توانند برای آنها درخواست طلاق کنند.
  شیخ جمال قطب که در جمع اتحادیه روزنامه نگاران مصری سخن می گفت اضافه کرد: همانطور که شوهر حق طلاق دارد و یا زن حق خلع دارد، جامعه همین حقوق را دارد. اسلام برای زن مرد حقوق برابری قائل شده و به مرد حق طلاق و به زن حق خلع را داده است.
 4. گفتن بسم ا… الرّحمن الرّحیم بدعت است
  شیخ البانی: ذکر «بسم ا… الرّحمن الرّحیم» قبل از خوردن غذا بدعت و حرام است! زیرا در سنّت فقط لفظ (بسم ا…) آمده است! منبع: البرهان
 5. مفتی وهابی: اربعین و فاتحه، بدعت است!
  «
  شیخ عبدالعزیز بن فوزان الفوزان» عضو کمیته فتاوای عربستان، با اشاره به گرفتن مراسم اربعین برای مرده که در بسیاری از کشورهای اسلامی انجام می‏شود، گفت: گرفتن اربعین جایز نیست و بدعت می‏باشد.
 6. در همین قسمت از فتوا آمده است: خواندن فاتحه هم بدعت است، بدعتی فوق بدعت؛ چرا که هیچگاه پیامبر نه با قرائت فاتحه و نه با قرائت قرآن (غیر از فاتحه) احدی را تعزیت نداد! منبع:ابنا
 7. مسلمانی که بر اثر ایدز بمیرد شهید است !!!
  شیخ احمد ابویوسف در این زمینه تأکید کرد که ۹۰ در صد بیماران (مسلمان) مبتلا به ایدز، پیش ازمرگ و حضور در برابر الله، توبه می‌کنند."
  شیخ احمد ابویوسف، رییس مرکز ارشاد مذهبی در وزارت دیانت مصر، در پاسخ به استفتای مردی که پرسیده بود، نظر اسلام در مورد مرد مسلمانی که بر اثر ایدز بمیرد چیست؟ پاسخ داد: هرکسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، از نظر اسلام شهید به حساب می‌آید.
 8. منع زنان از خریدن خیار
  به گزارش شیعه آنلاین، در یکی از جدیدترین احکام القاعده‌ای که بیشتر به یک شوخی می‌ماند حکم ممنوع بودن خرید خیار برای زنان صادر شده است.
  روزنامه "دیلی تلگراف" در یکی از شماره های خود در این‌باره نوشت: خرید خیار برای زنان عراقی ممنوع شده است. این حکم توسط یک مفتی وابسته به القاعده صادر شده و زنان را از خریدن خیار منع کرده و استدلال وی نیز مردانه بودن آن است!
 9. شبکه القاعده در شهر بعقوبه عراق قرار گرفتن جعبه ها و ظروف حاوی گوجه فرنگی را در کنار ظروف خیار ممنوع کرده و میوه فروشان ملزم شده اند چنین دستوری را اجرا نمایند.
   
 10. شبکه القاعده بزهای ماده را به دلیل مؤنث بودن به قتل می رسانده‌اند. برای جلوگیری از این اقدام حکم مفتی بر این قرار گرفته که برای این حیوانات نوعی پوشش تهیه شود تا از پیش آمدن چنین حالتی جلوگیری بنماید.
   
 11. در فتوای دیگر از یک مفتی عربستانی برگزاری جشن‌ تولد و سالگرد ازدواج باطل‌ و حرام اعلام شده است.
  در همین راستا شیخ عبدالعزیز آل شیخ، افزود جشن تولد خلاف حق است. اگر فرزند انسان سالم به دنیا آمد و یا زندگی زناشویی سالها ادامه پیدا کرد مسلمان باید تنها خدا را شکر کند.
 12. در فتوای دیگری مفتیان وهابی عربستان سعودی خرید و فروش سگ و گربه در این کشور را حرام اعلام کردند.
   
  بر همین اساس مسئولان شورای امر به معروف و نهی از منکر ریاض در عربستان اعلام کردند که فتوای دینی شورای علمای بزرگ مسلمان به عنوان عالی‌ترین مرجع دینی این کشور را در خصوص ممنوعیت فروش سگ و گربه و حمل کردن آنها در خیابان و اماکن عمومی را اجرا می‌کنند.
 13. : اگر مردى دخترش را که در شرق جهان با وى زندگى مى‌کند به همسرى پسرى در آورد که او در غرب جهان با پدرش زندگى مى‌کند و هیچگاه آن دو یکدیگر را نبینند و از محل زندگى بیرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او همان کسى خواهد بود که در غرب دنیا زندگى مى کند، اگر چه هیچگاه همسرش را ملاقات نکرده و حتى ندیده باشد. همچنین اگر کسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زیر نظر نگهبانان زندانى کنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در کنار همسرش ببیند همه آنان فرزندان وى خواهند بود اگر چه فرصت یک لحظه دیدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است. این امر امکانش دور از واقعیّت نیست، زیرا ممکن است بر اثر کرامت یکى از اولیاء با آنکه مسافت بین زن و شوهر زیاد است آن دو به دیدار یکدیگر رسیده باشند و از این راه فرزندى به وجود آمده باشد. .
 14. فتوایی دیگر از علمای وهابیت : سرو چندین نوع غذا حرام است
  مجله خانوادگی "روتانا" چاپ کشور اردن در شماره جدید خود اعلام کرد: «یکی از شیوخ وهابی، استفاده از رستوران‌های بوفه‌باز (سلف سرویس) که در آن چندین نوع غذا سرو می شود را حرام اعلام کرد»!
  این در حالی است که بیشتر رستوران‌ها و هتل‌های عربستان و سایر کشورهای عربی از این نوع رستوران‌ها استفاده می‌کنند و مردم نیز نوعا به دلیل تنوع غذایی، این نوع رستورانها را ترجیح می‌دهند.
  این فتوا با واکنش هتلداران و صاحبان رستوران‌ها و سایر اقشار مردم مواجه شده و آنها را دچار نوعی سردرگمی و عصبانیت کرده است.
 15. در همین راستا یک مفتی وهابی دیگری نیز "میکی ماوس" را مرتد و ریختن خون آن را حلال کرده است!! فارغ از اینکه میکی ماوس یک شخصیت کارتونی بوده و همین موضوع موجب انفجار بمب خنده در خبرگزاری‌های غربی و آمریکایی شده و دستمایه طنز طنزپردازان گردیده است.
 16. دیدن چهره‌ نامزد ازطریق اینترنت حرام است!
  مشاور وزارت دادگستری عربستان سعودی شیخ "عبدالمحسن عبیکان" در این باره گفت: در گذشته اجازه داده بودم که مرد چهره نامزد خو را از طریق اینترنت ببیند اما اکنون به این نتیجه رسیدم که امکان دارد مرد ضعیف النفس باشد و در صورت ازدواج نکردن با آن دختر، از عکس او در فضای اینترنت سوءاستفاده کند بنابراین نظر قبلی خود را پس می گیرم و ارتباط از طریق اینترنت بدین شکل را حرام اعلام می‌کنم.
 17. البانی در یکی از جلسه های درس خویش با استناد بر روایاتی وبالأخص روایتی أز عایشه میگوید که شیر خوردن حتى شیخ بزرگ أز نامحرم إشکالی ندارد وپسر رضاعی آن میشود .. حتى أگر أز شیر دهنده بزرگتر باشد .. !! دلیلش بر جواز هم روایت عایشه است وهم إین که إین أمر شهوت انگیز نیست

دکتر عزت عطیه، رئیس بخش حدیث الازهر، فتوا داده است اگر دو همکار (یک زن و یک مرد) در یک اتاق که درب آن توسط فردی جز آن‌ها باز نمی‌شود، کار می‌کنند، بخواهند بین آن‌ها محرمیت ایجاد شود، زن می‌تواند پنج بار از شیر خود به همکار مرد خود بدهد و بدین ترتیب آن‌ها با هم محرم و حضورشان در یک اتاق، شرعی می‌شود. براساس این فتوای عجیب، در صورتی که این عمل انجام شود، زن می‌تواند چهره و موهای خود را به مردی که شیرش را خورده است، بنمایاند. وی البته این را هم گفته است که چنین محرمیتی باید به صورت رسمی و کتبی ثبت شود. بر اساس این فتوا، کسانی که با این روش محرم می‌شوند، می‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند ولی تا قبل از عقد متعارف شرعی، حق داشتن روابط زناشویی را نخواهند داشت.
عثمان الخمیس : رضاع بزرگ میتواند بدون شیر خوردن مستقیم باشد
بر اساس فتوای ناصر الدین البانی عثمان الخمیس میگوید : رضاع بزرگ آز نامحرم میتواند بدون شیر خوردن مستقیم أز پستان زن باشد .. میتوانند شیر او را بدوشند پس در لیوان به او بدهند وبنوشد
" مالک در الموطأ ۲ : ۶۰۵ تحقیق محمد فؤاد عبد الباقی مینویسد :
"
أز ابن شهاب درباره شیر دادن به بزرگ سؤال کردند .. پس آو گفت : عروه پسر زبیر به من خبر داد که أبو حذیفه پسر عتبه که أز اصحاب رسول خدا بود ودر جنگ بدر هم حضور داشتتا آنجا که میگوید … پس ام المؤمنین عایشه إین کار را با کسانی که دوست داشت بر او وارد شوند انجام میداد , پس به خواهرش ام کلثوم دختر أبوبکر ودختران برادرش دستور میداد که به کسانی که دوست داشت بر او وارد شوند شیر بدهند .. ولی سایر زنان پیامبر (ص) با این امر مخالفت کردند واجازه ندادند کسی با این کار بر آنها وارد شود .."
الآن دفاع ابن حجر عسقلانی أز إین أمر زشت را برای شما نقل میکنیم فتح الباری ۹ : ۱۴۹ :
"
أز خط تاج الدین سبکی دیدم که او در یکی از مکتوبات محمد بن خلیل اندلسی دید که او در این مساله توقف کرده است ولو این که او (عائشه) به این امر فتوى داده است ولی کسی با این رضاعه بر او وارد نشده است , تاج الدین میگوید : ظاهر أحادیث بر أو (خلیل اندلسی) رد میکند ودر این مساله حرف قطعی ندارم نه در اثبات نه از یقین نه از ظن واعتقاد قوی , وگفت : او غفلت کرده است از آن چه که نزد ابی داوود است در این قصه , پس عائشه به خوهرانش ودختران خواهرانش دستور میداد که به هر کسی که دوست دارد پنج بار شیر دهند ولو بزرگ سال باشند بعد بر او داخل شوند .. وسند این حدیث صحیح است .. پس چه /ظن غالبی بعد از این است ؟ ."

 1. فتوایی که یهودیان را خوشحال کرد.
  نویسنده و مفتی وهابی معاصر «ناصر البانی» در پاسخ سؤال هجرت فلسطینیان از بعضی از سرزمینهای فلسطین می گوید: واجب است فلسطینیان از ضفه غربی هجرت کنند چون نمی توانند کفار را از آنجا بیرون کنند و وظایف دینی را انجام دهند.
  متن عربی الألبانی یوجب على الفلسطینیین الخروج من أرضهم و ترکها للیهود !!!!
 2. زعفران جزو مواد مخدر است !! حرام میباشد شماره فتوى : ۷۰۸۱مفتی : أ.د.أحمد الحجی الکردی عالم موسوعه فقهیه.. ویکی از اعضاء هیئت افتاء کویت تاریخ نشر فتوى : ۲۰۰۶-۰۹-۲۱ عنوان فتوى : حکم خوردن زعفران
  سؤال : میکویند که زعفران ضمن مواد مخدر است وحرام میباشد , ایا این خبر صحت دارد ؟
  جواب : الحمد لله رب العالمین , درود بر حضرت خاتم انبیا ورسل محمد وبر آل وتمامی اصحابش وتابعین , وکسانی که به احسان تابع انها هستند تا روز قیامت , واما بعد :
  زعفران مواد مخدر است , خوردنش جایز نیست وهمجنین مخلوط کردنش با غذا نزد أکثر فقهاء , وبعضی از
  انها کمی از زعفران را که مخدر کننده نباشد جایز میدانند . وخدای بزرک داناتر است
 3. به گزارش ادیان نیوز ،«عبد الهادی عبد اللطیف الصالح» مفتی اهل عربستان سعودی با صدور فتوایی عجیب گفت: «تناول ذبایح مسیحیان به دلیل اینکه اهل کتاب هستند حلال است؛ اما استفاده از ذبایح شیعیان حرام است ضمن اینکه آنها مشرک هستند
 4. مفتی مصری: حرام است حاجی اضافه وزن پیدا کند
  بر اساس فتوای یک مفتی مصری اگر فردی که به حج رفته بعد از ایام حج نسبت به قبل این ایام اضافه وزن پیدا کند مرتکب فعل حرام شده است.
 5. سایت خبری ایلاف که به مواضع ضد شیعی شهره بوده و فراتر از آن مشی ضد دینی را در پیش گرفته است، با درج فتوایی از احمد بن قاسم بن احمد بن وافدیه الغامدی مفتی جوان اهل سنت در عربستان که با صدور فتواهای عجیب خود بار دیگر افکار ابن تیمیه مفتی قرن ۱۲ را احیاء کرد نوعی جنجال در محافل دینی عربستان به پا کرده است.
  او در یکی دیگر از فتواهای جنجالی خود گفته است که آیه وجوب حجاب صرفا برای حفظ شان مادران مومنین(زنان پیامبر) نازل شده و عمومیت مسلمانان را ندارد.
 6. مفتی عربستان: مرگ به سبب طاعون، شهادت است
  شیخ عبدالعزیز آل شیخ مفتی کشور عربستان سعودی بر حرام بودن سفر به کشورهایی که در آن انفولانزای خوکی شایع شده است تاکید کرد. آل شیخ گفت: «رسول‌الله (ٌص) به ما نصیحت کردند که به سرزمینی که در آن طاعون آمده است مسافرت نکنیم و اگر مسافرت کردیم و گرفتار آن مرض شدیم از آنجا خارج نشویم، زیرا مرگی که از طاعون موجب شود شهادت است».
  وی افزود:‌«اگر متوجه شدیم که در کشوری بیماری انفولانزای خوکی مشاهده شده است سفر کردن به آن حرام است. زیرا ما خود را با این کار در معرض هلاکت قرار می‌دهیم».
 7. قبر رسول الله را خراب کنید، ابن جبرین بهشت را برایتان ضمانت می کند
  همگان از فتوای بزرگ عالم فاسد مملکت آل سعود، (‌ابن جبرین وهابی) آگاهند که تخریب ابنیه و ضریح روی قبور و خصوصاً قبور عترت و آل بیت علیهم السلام را مباح دانسته و می گوید "خوب است ، ولیکن اگر تاریخ ساخت این ابنیه و کیفیت بنای آنها قبل و بعد از آنکه با خاک یکسان شود،‌ ذکر گردد، اشکالی ندارد "،
 8. به گزارش ادیان نیوز به نقل از شیعه آنلاین، شیخ «عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ» مفتی اعظم و رئیس هیأت علمای عربستان سعودی در جدید ترین فتوای خود در مورد "فطریه" سخن گفت و افزود: پرداخت فطریه به صورت نقدی جایز نیست.
 9. به گزارش ادیان نیوز، شیوخ سرشناس وهابی در عربستان سعودی هنر بازیگری را حرام دانسته و بازیگران را شیطان های کره زمین می دانند. این شیوخ وهابی در جدیدترین فتوای خود، خوردن از سفره افطار بازیگران زن را حرام دانسته زیرا آنان را زنانی رقاص و زناکار معرفی می کنند که در دنیا و آخرت عذاب می بینند.
   
 10. استفاده از کمربند ایمنی:
  پوشیدن کمربند ایمنی حرام است! زیرا مانع قضا و قدر می‌شود!
 11. بهداشت گوشت:
  شستن گوشت قبل از پختن بدعت است؛ ابن تیمیه: شستن گوشت بدعت است، چنانکه اصحاب پیامبر رضوان الله علیهم در عهد پیامبر (ص) گوشت را بدون شستن می‌پختند و می‌خوردند!
 12. . همبستر شدن با همسر مرده حلال است: شیخ عبد الباری الزمزمی، رئیس انجمن مطالعات و تحقیقات در مغرب صادر کرد، این است که هم بستری مرد با همسرش که تازه فوت کرده است، مجاز است!
 13. . حرام بودن خوردن سمبوسه؛ جنبش الشباب المجاهدین (جوانان مبارز) در سومالی با صدور فتوایی در ماه رمضان اعلام کرد خوردن سمبوسه به علت شکل سه ضلعی آنکه مشابه ثالوث مقدس مسیحیان است، حرام است.
 14. . خوردن گوشت جن جایز است؛ محمد الزغبی مبلغ مصری با صدور فتوایی، خوردن گوشت جن را درصورت دسترسی به آن مجاز دانست. 
 15. . شنیدن قرآن کریم در زمان رانندگی و در محل کار است؛
  شیخ جمال قطب رئیس سابق کمیته فتوای دانشگاه الأزهر مصر در فتوای جنجالی خود، شنیدن قرآن کریم در زمان رانندگی و در محل کار را حرام اعلام کرده است.
 16. حلیت همجنسبازی!: دعی عبدالله؛ امام جماعت مسجد نور الاصلاح در واشنگتن، ضمن سخنانی ادعا کرد: هم جنس بازی حلال است. وی اعتراف کرد که خود او از نوجوانی آن را تجربه کرده و در زندگی‌اش با چهار مرد رابطه داشته است! زیرا اسلام آن را مجاز شمرده است! وی در پاسخ به این سوال که، شما امام جماعت یک مسجد هستید پس چگونه هم جنس بازی را مجاز می‌دانید؟! پاسخ داد: تمام سعی من این است که اسلام را به صورت امروزی عرضه کنم و با مظاهر تجدد آن را هماهنگ کنم. شکی نیست که حلال شمردن این رابطه یکی از مظاهر پیشرفت اسلام است!
 17. خوردن گوجه فرنگی برای مسلمانان حرام است؛ یک گروه در مصر که به گروه اتحادیه اسلامی مردم مصر مشهور است، ادعا نمود که خوردن گوجه فرنگی برای مسلمانان حرام است چرا که وقتی گوجه فرنگی را بطور عمودی برش می‌دهیم، در وسط آن یک صلیب می‌بینیم. بنابراین گوجه فرنگی بجای پرستش خداوند، صلیب را می‌پرستد. صلیبی که بجای خداوند واحد به وجود ۳ خدا معتقد است. بنابراین گوجه فرنگی مسیحی است و خوردن آن حرام است.
 18. حلال بودن فیلم‌های مستهجن؛ «عیسی بن صالح» مفتی سر‌شناس وهابی در جدید‌ترین فتوای خود اعلام کرد: جایز است افرادی که از ناتوانی جنسی رنج می‌برند، فیلم‌های غیراخلاقی مشاهده کنند، به شرط اینکه بازیگران آن مسلمان باشند!
 19. فروش مشروبات الکلی و تجارت جنسی جایز است؛ شیخ «جاسم السعیدی» مفتی سر‌شناس وهابیون بحرین در فتوایی عجیب گفت:‌‌ همان طور که قبلا هم اعلام کرده بودم، اگر هدف بر طرف کردن کمبود بودجه و ناتوانی اقتصادی بحرین باشد، فروش مشروبات الکلی و تجارت جنسی به اندازه مورد نیاز، البته با اجازه ولی أمر، جایز است!
 20. پوشیدن شلوار برای زنان جایز نیست؛
  از شیخ ابن جبرین سوال شد: حکم پوشیدن شلوار لی برای زنان چیست؟
  جواب: پوشیدن شلوار برای زنان جایز نیست حتى اگر در مقابل زنان یا شوهر خود باشد، به دلیل اینکه تفاصیل بدن را نشان می‌دهد و بعد بر آن عادت می‌کند.
 21. حضور هر دختری با پدرش در یک مکان خلوت حرام است؛ شیخ محمد العریفی چهره سر‌شناس وهابیت عربستان سعودی فتوا داده است: حضور هر دختری با پدرش در یک مکان خلوت حرام است زیرا ممکن است این پدر دارای انحرافات اخلاقی باشد و به دختر خود تجاوز کند! نکته جالب اینجا است که العریفی این فتوای خود را در گفتگو با روزنامه الأنباء کویت اعلام کرد، گفت: در آیه قرآن کریم آمده که دختران می‌توانند با پدر، برادران، عمو‌ها و دایی‌های خود در جایی خلوت باشند زیرا به آنان محرم هستند اما بنده معتقدم در صورت انحراف اخلاقی حضور دختران حتی با این افراد حرام است.
 22. تارکان نماز: شیخ صالح الفوزان یکی از مفتی‌های وهابی سعودی در پاسخ سوالی درباره افراد تارک‌الصلاه و وظیفه افراد در مقابل آنان مدعی شد که این افراد را باید دور کرد و اگر توبه نکردند کشتن آنان نیز واجب است!
 23. استفاده از دوچرخه و سوار شدن بر آن را حرام است زیرا وسیله شیطان هست
 24. روشن کردن کولر در غیاب شوهر برای زن حرام است
 25. اگر چند نفر از شیر یک گوسفند استفاده کنند خواهر و برادر رضایى مى شوند و داستان محرمیّت و حرمت ازدواج دامنگیرشان خواهد شد.
 26. یکی از مفتیان کینه توز وهابی به نام "ناصر العمر” در مورد شیعیان پخش شده است، این مفتی در سوالی با این مضمون” خطر شیعیان نسبت به اسلام بیشتر از یهود و نصاری است، برای نجات امت اسلام چگونه این طایفه را ریشه کن کنیم؟این چنین پاسخ می‌دهد:

شیعیان بعد از برپایی حکومت اسلامی مذکور دو راه دارند :یا اینکه اسلام را بپذیرند! یا اینکه سر بریده شوند، اگر اصرار کردند بر مذهب خود باقی بمانند با آنها باید این چنین برخورد کنید:

اول: همه شیعیان را چون سر بریدن گوسفند، سر ببرید تا خون سر تا پای آنها را فرا بگیرد، و چه منظره  بدیعی است زمانی که تو می‌بینی اجساد شیعیان در دریایی از خون شناورند و صدای امواج خون رافضی گوش‌هایت را نوازش می‌دهد و جنازه‌هایشان، چشم‌هایت را به وجد می‌آورد.
دوم: زنان آن‌ها را به اسارت ببرید و در میان رزمندگان به صورت عادلانه تقسیم کنید.
سوم: کودکان شیعه را به فراگیری تعلیمات اسلامی صحیح وا دارید و توحید و عقیده را به آنها آموزش دهید، و به آنها آموزش‌های نظامی دهید تا در فتوحات اسلامی از آنها استفاده شود.
چهارم: معابد و ضریح‌های شرک آلود شیعه را نابود و ویران کنید.
پنجم: خانه‌های آن‌ها را تفتیش کنید و کتاب‌های شرک آلود آن‌ها را از بین ببرید.
ششم: روز عاشورا را جشن بگیرید و شیعیان را مجبور کنید درآن شرکت کنند.
هفتم: آن‌ها را مجبور کنید کودکان خود را با اسمائی مانند معاویه، یزید عائشه و حفصه و… نامگذاری کنند.
هشتم: باید به امامانی که ادعا می‌کنند رهبرشان هستند مانند خمینی و سیستانی و … توهین نموده و از آنها بیزاری جویند.

 

 1. "فتوای "جهاد نکاح”  فتوایی که توسط محمد عریفی مفتی سعودی صادر شد و باعث گسیل بسیاری از زنان و دختران عربی و حتی اروپایی به سوریه شد.براساس این فتوا که آن را به مفتی تندرو "محمد العریفی” نسبت می‌دهند، دختران ۱۴تا ۱۶ ساله و یا "زنان مطلقه”، اگر برای رفع نیازهای شورشیان سوری به این کشور سفرکنند، ثواب آن‌ها بهشت است.
 2. یک شیخ اردنی به نام یاسر العجلونی مدعی شد .به کنیزی گرفتن زنان سوری که در جریان نبردهای جاری در این کشور به اردن پناهده شده‌اند جایز می‌باشد و هرگونه بهره‌برداری جنسی از آن‌ها جایز است.العجلونی در توجیه صدور این فتوای خود گفته است: به خاطر کثرت زنان پناهنده اهل سوریه و کم بودن مردان در اردن باید راه چاره‌ای برای این معزل پیدا کرد و آن ازدواج به صورت ملک یمین است.براساس این فتوا، هرمرد می‌تواند با بیش از ۵۰ زن ازدواج کند ولی ازدواج بیش از چهار زن را مشروط به ازدواج با پناهدگان زن سوری دانسته است.
 3. شیخ عرعور از هواداران خود خواست تا نیمه‌شب هر شب الله اکبر بگویند و به مدت ۴۰ شب مداومت کنند تا نظام سوریه سقوط کند.مخالفان به این نسخه عمل کردند و ۴۰ شب را هم اجرا کردند ولی نظام سقوط نکرد شیخ عرعور نسخه قابلمه‌ کوبی تجویز کرد و از هواداران خود خواست تا در اوایل بحران در سوریه، در بالکن‌های منازل خود یا در خیابان‌ها بر پشت قابلمه‌ها بکوبند و بیشترین سر و صدا را تولید کنند و به آنان وعده کرد که این سر و صدا در سرنگونی نظام سوریه تأثیر خواهد داشت.
 4. به گزارش شیعه نیوز، "عدنان عرعور” که نماد فرقه ضاله وهابیت به شمار می‌رود  در تهدید خود می‌گوید: باید شیعیان کشته و جسد آنها جلوی سگ‌ها انداخته شود تا آ‌ن‌ها را بدرند.
 5. عرعور در میان معارضان سوریه نان‌های فانتزی کروسانت حرام هستند
  هیئت شرعی شهر حلب در سوریه به حرمت خوردن نان‌های فانتزی "کروسانت” فرانسوی و اروپایی فتوا داد به خاطر اینکه این نان‌ها دلالت بر استعمار می‌کنند و از طعام کفار هستند.
  هیئت شرعی حلب در فتوای خود آورده است که از طعام کفار و تشبه به کفار در خوراک باید پرهیز گردد و نان فانتزی (کروسانت) را با نان‌های عربی باید تغییر داد.
 6.  گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) که در حال حاضر تسلط برخی مناطق شهر "رقه” سوریه را به دست گرفته است؛ خطاب به مسیحیان این شهر اعلام کرد که باید مسلمان شوند.
  والابا سه گزینه روبرو خواهید شد.
 • یا باید "مالیات سنگین پرداخت کنید
 • یا "ذبح شوید
 • و یا اینکه "یکی از فرماندهان داعش در منازل شما و در کنار همسرانتان به مدت یک هفته زندگی کند"(!).
 1. قوانین شرعی” داعش استان رقه سوریه
 •  ممنوعیت شنیدن و خرید و فروش موسیقی و آلات آن،
 • زنان باید روبنده و دستکش داشته باشند
 • زنان اجازه ندارند بدون همراهی با یکی از محارم مرد خود در انظار عمومی ظاهر شوند
 • حضور در خیابان‌ها در شب برای زنان ممنوع است.
 • نشستن زنان روی صندلی ممنوع است
 •  پوشیدن هرگونه شلوار جین و تی‌شرت و آرایش صورت برای دختران ممنوع
  همچنین کشیدن سیگار و قلیان ممنوع بوده و کسی که مرتکب آن شود، به قطع دو انگشت سبابه و وسط محکوم شده و در صورت تکرار، به ۸۰ ضربه شلاق محکوم و با ادامه آن اعدام خواهد شد.
 • آرایشگاه‌های مردانه باید بسته شود.
 1. ناصر العمر، از مفتی‌های سرشناس عربستان سعودی گفته:اگر نیروهای جنگجوی ما در عراق و شام گرفتار شیعیان شدند، بهتر است برای رهایی از آنان (شیعیان) کشف عورت کنند، زیرا "عمروعاص" این کار را جلوی پیشوای شیعیان "علی" علیه السلام انجام داد و جان خود را نجات داد.
 2. «عبدالرحمن براک» مفتی سرشناس وهابیت عربستان سعودی: استفاده از عابر بانک در خرید را حرام دانست!
 3. «ناصر العمر» از مفتی های سرشناس وهابی در عربستان سعودی است که تاکنون بارها و بارها با فتواها و اظهارنظرهای مختلف خود جنجال آفرینی کرده است.
 4. «ناصر العمر» خطاب به جنگجویان تروریستی و تکفیری گفته بود: بر مجاهدین "داعش" واجب است که پس از قتل "رافضی‌"ها، به زنان آنها تجاوز کنند و از تجاوز جنسی با زنان شیعه فیلم بگیرند و این فیلم ها را در فضای مجازی نشر کنند تا که درس عبرتی برای دیگر "رافضی"ها شود!
 5. فتاوای مفتی های وهابی در موصل:
 • جهاد از دشمن نزدیک تر آغاز می شود واین به آن معنی است که باید ابتدا تمامی شیعیان ومخالفان مسلمان در کشورهای اسلامی از بین بروند وبعد به سوی دشمنان دیگری همچون رژیم صهیونیستی ، آمریکا یا روس ها رفت.
 • هر کسی که مخالف افکار داعش باشد هرچند مسلمان بوده ولا اله  الا الله هم سر بدهد بازهم باید کشته شود زیرا مخالفت با داعش یعنی موضع گرفتن در سنگر دشمن.
 • دختران حق پوشیدن شلوار جین یا پولیور را ندارند
 • پسران حق کوتاه کردن مو یا داشتن مدل موی را ندارند ، شانه زدن مو جزو موارد ممنوع محسوب شده ومجازات در پی دارد.
 •  مراجعه زنان به دکتر های زنان وزایمان برای معالجه ممنوع است.
 • پوشیدن هر نوع شلوار فاق کوتاه برای مردان در تمامی مناطق ممنوع می باشد.
 • هرکسی که در نماز جمعه شرکت نکند با ۲۵ ضربه تازیانه مجازات خواهد شد.
 • زنان ودختران بدون  وجود محرم حق نشستن پشت دستگاه رایانه متصل به شبکه اینترنت را ندارند.
 • یک دختر سوری به دلیل ورود به شبکه فیسبوک به اعدام محکوم وسنگسار شد.
 • تمامی دیوارهای اماکن دولتی ومساجد باید به رنگ سیاه در آیند.
 • ترمیم وبازسازی کلیسا های تخریب شده ، بر افراشتن صلیب یا بلند کردن صدا برای مسیحیان ممنوع وحمل سلاح برای غیر مسلمانان حتی برای دفاع نیز از محرمات است.
 • زن ها باید نقابی سیاه رنگ پارچه ای بسیار ضخیم به صورت داشته باشند در صورتی که این پارچه از نظر ماموران امنیتی ضخیم تشخیص داده نشود زن مذکور بازداشت می شود. این قانون علاوه بر زنان شامل مانکن های فروشگاه ها نیز می شود.
 • اسامه القوصی یکی از مفتی های داعش با صدور فتوایی به مردان اجازه چشم چرانی داد و مدعی شد که براساس سندی در زمان پیامبر(ص) یکی از صحابه در یک چاه مخفی شد و دختر مورد علاقه خود را  از انجا مشاهده می کرد.
 • خوردن واستفاده از یخ به دلیل آنکه در دوره پیامبر وجود نداشته ممنوع وحرام است.
 • تمامی مساجدی که در داخل آن مزار یکی از پیامبران یا صالحین در آن قرار گرفته باشد باید ویران گردند.
 • استفاده از موبایل های پیشرفته برای جنگجویان رده پایین ممنوع است اما رهبران داعش می توانند از آنها استفاده کنند.
 • تمامی دانشکده های هنر موجود در موصل تعطیل وتمامی دانشجویان موجود موظف به تحصیل در رشته خطاطی شدند.
 1. مردها می توانند زنان خود را تنها با یک پیامک طلاق دهند.
 2.  دختران مسلمان هرگز نمی توانند در نمایش ها نقش پسران را بازی کنند.
 3.  پوشیدن پیراهن تولید شده باشگاه منچستر یونایتد انگلیس حرام است.
 4.  ورزش یوگا حرام است.
 5.  مجاز دانستن شرب خمر و مواد مخدر در داخل مساجد برای ادامه مبارزه با ارتش عراق و مخالفان است.
 6.  " ابوالبراء " عضو هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان فتوای تازه ای صادر کرده که استفاده از عبارت " ههههه " برای زنان که نشان دهنده خندیدن است حرام می باشد .وی علت حرام بودن این اقدام را این چنین بیان می کند : استفاده از این عبارت موجب تحریک مردان به کارهای حرام شده و بر همین اساس هر چه تعداد " ه " در عبارت مورد استفاده شده توسط زنی بیشتر باشد ، شدت حرام بودن آن بیشتر خواهد شد !

شما باید شما وارد شدید to post a comment.

کپی رایت برای تاپ تو