تاپ تو  

    بهترین مرجع تصویری کشور

روز ایرانگردی و ایرانشناسی

بوسیله | اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۴ | بدون دیدگاه


روز ایرانگردی و ایرانشناسی

۳۰ اردیبهشت-روز ایرانگردی و ایران شناسی
دفتر بهارچه زیباست حس آغاز شکفتن
صنعت گردشگری از قرن‌های متمادی با اشکال متنوع و خاص خود در جوامع انسانی وجود داشته و در طی سال‌ها با اُفت و خیزهای فراوانی همراه بوده و در هزاره سوم میلادی با سرعتی بیش از گذشته توسعه و گسترش خواهد یافت .

توسعه پایدار در تمام بخش‌ها از جمله گردشگری ، نیازمند فراهم سازی زیربناهای مناسب اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، روابط خارجی و … است. مشارکت همه جانبه مردم در طرح‌های توسعه ملی ، منطقه ای و محلی در بخش گردشگری ، فراهم ساختن زمینه‌های لازم جهت سرمایه‌گذاری ، برقراری روابط دوستانه با سایر کشورها ، استفاده از تجربیات دیگر کشورها ، برقراری امنیت و آرامش در کشور از الزامات آن است .

عوامل رشد و توسعه صنعت گردشگری عبارتند از : کاهش ساعات کاری و اصلاح زمان تعطیلات و مرخصی ها به منظور افزایش زمان فراغت ، افزایش کیفیت وسایل نقلیه خصوصی و آزاد سازی خطوط حمل و نقل ، بهبود درآمد واقعی ، گرایش به مصرف انبوه ، واسطه های جدید ارتباطی(نظیر راهنمایان گردشگران ، وسایل ارتباطی سریع مانند تلفن ، اینترنت ، ماهواره) و وجود امنیت و آرامش .

irangarde

در ایران صنعت گردشگری تاکنون جایگاه خود را با وجود برخورداری از انواع جاذبه های طبیعی ، فرهنگی ، تاریخی و داشتن موقعیت مناسب و مساعد جغرافیایی پیدا نکرده و میزان درآمد ارزی کشور از این بابت ناچیز می‌باشد . هر چند کشور ما براساس ضوابط یونسکو جزء ۱۰ کشور برجسته باستانی ، تاریخی و فرهنگی جهان به شمار می‌رود .

ناتوانی در معرفی تصویر واقعی ایران از سوی رسانه ها ، عدم نگرش‌ علمی به بخش جهانگردی ، عدم تناسب قیمت مراکز اقامتی با کیفیت خدمات ارائه شده ، ضعف تبلیغات در داخل و خارج کشور ، برخوردهای سیاسی با مقوله جهانگردی و … را می‌توان از دلایل این امر بر شمرد .

تهیه وتنظیم / دکتر مرتجیمسؤل امور فرهنگی/ معاونت درمان

شما باید شما وارد شدید to post a comment.

کپی رایت برای تاپ تو